Co zrobić żeby nie przedobrzyć, czyli tuning optyczny w dobrym guście

Co zrobić żeby nie przedobrzyć, czyli tuning optyczny w dobrym guście

Tuning samochodowy dzieli się na kilka rodzajów - mechaniczny, elektroniczny oraz wizualny. I to właśnie tuning wizualny jest najpopularniejszy wśród kierowców. Tego typu tuning obejmuje wszystkie modyfikacje wykonywane w obrębie karoserii, zderzaków czy tapicerki. Fani tuningu bardzo często nie oszczędzają ani środków, ani swoich samochodów, tworząc z nich naprawdę fikuśnie urządzone pojazdy. Czy tuning optyczny to zawsze dobre rozwiązanie? Jak sprawić, by samochód się wyróżniał, ale nie do przesady?

Sposobów na odmianę wyglądu samochodu jest wiele. Od subtelnych taśm dekoracyjnych, przez felgi po większe elementy wyposażenia. Faktem jest, że moda wśród części tuningu optycznego bardzo się zmieniła na przestrzeni ostatniej dekady. Rzucające się w oczy, masywne spoilery zostały zastąpione niewielkimi elementami w formie lotek, które delikatnie podkreślają charakter samochodu bez zbędnego obciążania osi. Nowoczesne spoilery są zdecydowanie mniejsze i wykonane z lżejszych materiałów. Produkty montowane są przeważnie za pomocą taśmy dwustronnej. Dzięki lotce powietrze spływające po karoserii z większą siłą dociśnie tylną oś, lekko poprawiając przyczepność. Wybór takiego spoilera to świetna opcja dla kogoś, kto chce podkreślić sportową sylwetkę samochodu, a nie przytłoczyć go jednym, dużym elementem.

Dużą popularnością wśród kierowców cieszą się także dokładki progów. Elementy spełniają estetyczne funkcje - wizualnie obniżą nadwozie, co wyeksponuje sportowy charakter pojazdu. Listwy progów najlepiej prezentują się wraz ze splitterem przednim i produktami zamontowanymi w tylnej części pojazdu. W wielu sklepach tuningowych dokładki progów kupić można razem z taśmą ozdobną, która dodatkowo podkreśli tuning. Dokładki progów mogą mieć różne formy, np. zupełnie płaską, ze skrzydłami lub flapsami.

Aby subtelnie urządzić samochód przydadzą się także nowoczesne splittery tylne boczne oraz splitter tylny środkowy lub dokładka tylna. Elementy doskonale się uzupełniają i dodają samochodowi sportowego charakteru. Wspomniane produkty także optycznie obniżą wysokość nadwozia, dodając pojazdowi zupełnie nowego, sportowego wyglądu. Splittery tylne występują w rozmaitych wersjach oraz wykończeniach.

Kolejnym produktem, który nie przytłoczy estetyki samochodu jest splitter przedni. Element ma formę dokładki pod zderzak, za sprawą której nadwozie ulegnie wizualnemu obniżeniu. Splitter przedni najlepiej wygląda zestawiony razem z dokładkami progów i odpowiednimi elementami zainstalowanymi w tylnej części pojazdu. Co więcej, dzięki splitterowi przedniemu wyraźnie polepszy się aerodynamika. Będzie to zasługą powietrza, które przepływając pod zderzakiem mocniej naciśnie na przednią oś, wzmacniając tym samym przyczepność oraz stabilność. Producenci tuningu proponują różne wersje splittetów przednich, np. hybrydowe lub racingowe. To niezwykle interesujące propozycje, ale zarezerwowane raczej dla posiadaczy typowo sportowych aut.

Jednym z najbardziej znanych polskich producentów części tuningu optycznego jest marka Maxton Design. Firma tworzy nowoczesne elementy wyposażenia, które zaakcentują styl pojazdu bez efektu przytłoczenia. Jeżeli cenisz sobie doskonałą jakość wykonania i wysoce estetyczne wzornictwo, oferta producenta bez wątpienia przypadnie Ci do gustu.

Opinie (1)

Kuba

2022-02-16 12:23:02

Adres IP:

*.*.*.099

Polecam Maxton

Zobacz firmy

Producent tonerów - tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Pożyczka dla firm Rzeszów - Podkarpacki Fundusz Rozwoju

KRÓLA KAZIMIERZA 7/2
35-061 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
LINEA Autoryzowany Serwis Maszyn Czyszczących

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Słowa kluczowe i ich rola w pozycjonowaniu stron internetowych

Słowa kluczowe i ich rola w pozycjonowaniu stron internetowych

Automatyzacja procesów związanych z workami BIG-BAG

Automatyzacja procesów związanych z workami BIG-BAG

Systemowe zarządzanie drukiem

Systemowe zarządzanie drukiem