Fotowoltaiczna szyba grzewcza

Fotowoltaiczna szyba grzewcza

W mroźne miesiące, których nie brak w polskim klimacie, alternatywą dla ściennych grzejników zasilanych ciepłą wodą mogą być niedawno wprowadzone na rynek innowacyjne szyby grzewcze.

Opracowane w ML System grzewcze szyby fotowoltaiczne przeznaczone są do stosowania w elementach przeszklonych, podobnie jak tradycyjna szyba. Mogą zatem znaleźć się zarówno w nowoczesnym oknie fotowoltaicznym przeznaczonym do mieszkań, jak i domów, w przeszkleniach i świetlikach obiektów biurowych, handlowych, a także w elementach małej architektury, takich jak przystanki komunikacji publicznej, gdzie mogą podgrzewać szybę frontową czy ławkę dla pasażerów.

Zespolona szyba grzewcza może być traktowana jako substytut tradycyjnego systemu ogrzewania. Nawet przy bardzo niskich temperaturach szkło może podgrzać się do około plus 20 °C - 60 °C, emitując łagodne ciepło do całego pomieszczenia. Ciepło to jest generowane przez energię elektryczną z ogniw fotowoltaicznych, przechodzącą przez dodatkową, niewidoczną warstwę tlenku metalu naniesioną na szkło grzewcze. Oprócz ogrzewania pomieszczenia niewątpliwym atutem prezentowanego produktu jest likwidacja kondensacji pary wodnej na powierzchni szyby, np.: na powierzchni krytego basenu, oraz zimnych stref przy oknach.

W ML System technologia szyby grzewczej wykorzystywana jest również przy produkcji paneli i przeszkleń fotowoltaicznych wyposażonych w opcję „no frost”, dzięki której na urządzeniach nie zalegają warstwy śniegu czy lodu. Zastosowanie szkła grzewczego jako składnika dużych przestrzeń, m.in.: drzwi tarasowych czy elewacji, pozwala na zrezygnowanie z montażu grzejników kanałowych, które zazwyczaj pełnią funkcję bariery dla przenikającego do pomieszczenia chłodu.

Moduły grzewcze są zintegrowane z oknami jako wewnętrzna szyba przeszklenia lub element fasady. Fotowoltaiczne szyby grzewcze mogą również stanowić osobny element w wybranym przez Państwa pomieszczeniu. Fotowoltaiczna szyba grzewcza może stanowić zasadnicze źródło ogrzewania lub zostać wykorzystana tylko w celu polepszenia komfortu cieplnego pomieszczenia. Ciepłe szkło to rozwiązanie niezwykle wydajne oraz nadzwyczaj estetyczne. Prezentowane szkło nadaje się do użycia w każdym typie budownictwa, zarówno mieszkaniowym, jak i publicznym. Instalacja jest niewidoczna, czysta i nie zajmuje dużo przestrzeni — dodatkowo nie wymaga konserwacji.

Końcowe zużycie energii elektrycznej zależy od odpowiedniej kompozycji zespolenia, warunków klimatycznych danego miejsca oraz zlokalizowania szyby.

Opinie (1)

klient

2019-03-28 12:32:01

Adres IP:

*.*.*.34

Zespolona szyba grzewcza od ML System jest rewelacyjna,traktowana jako substytut tradycyjnego systemu ogrzewania. Nawet przy bardzo niskich temperaturach szkło może podgrzać się do około plus 20 °C - 60 °C, emitując łagodne ciepło do całego pomieszczenia. Firma zaoferowała mi fachowy montaż oraz doradztwo. Pracownicy wykazują się pełnym profesjonalizmem oraz miłym kontaktem z klientem. Serdecznie polecam firmę ML System

Zobacz firmy

Serwis Informacyjny Polskiego Prawa Sp. z o.o.

al. 29 Listopada 130
31-752 Kraków

Średnia Ocena

5/5
Centrum Innowacji Dla Biznesu i Nauki Polskieprawo.Eu Dtj s.c.

Lubostroń 23/3
30-383 Kraków

Średnia Ocena

5/5
Business Management J.Mosiądz, T. Oliwa, D. Rząsa Sp.j.

al. 29 Listopada 130
31-406 Kraków

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Dodatki dla panny młodej

Dodatki dla panny młodej

Idealna suknia ślubna

Idealna suknia ślubna

Stylowe wyposażenie wnętrz od Rad-Pol

Stylowe wyposażenie wnętrz od Rad-Pol