Jak leczyć żylaki i pajączki?

Jak leczyć żylaki i pajączki?

Na powstawanie żylaków oraz pajączków ma wpływ wiele różnych czynników. Siedzący tryb życia, zbyt mało ruchu, a także osłabione mięśnie mogą powodować cofanie się krwi, co w konsekwencji prowadzi do powstania żylaków. Skłonność do ich powstawania jest genetyczna, jednak można przyczynić się do ich tworzenia poprzez szkodliwe nawyki, takie jak noszenie obcisłych ubrań, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, czy też stosowanie diety ubogiej w błonnik oraz witaminę C. 

W związku z faktem, że żylaki to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny, warto zastanowić się nad sposobem ich leczenia. W ramach profilaktyki, warto zadbać o zmianę szkodliwych nawyków, które sprzyjają powstawaniu tego typu zmian. Gdy jednak pajączki już się pojawiły, sama zmiana nawyków nie pomoże. Wówczas należy zadbać o odpowiedni sposób leczenia, który nie tylko pomoże zahamować proces ich powstawania, ale także zlikwiduje powstałe już zmiany. Istnieje kilka metod nieoperacyjnego leczenia żylaków, spośród których największą popularnością cieszy się skleroterapia. Polega on na dostarczeniu do żył środka sklerotyzującego, wskutek czego dochodzi do ich zwłóknienia. Wówczas naczynie zapada się i nabiera jaśniejszego koloru, co znacznie zmniejsza jego widoczność. Ten sposób szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku pojedynczych żylaków lub pajączków. Inną metodą leczenia żylaków jest zabieg z wykorzystaniem V-lasera. Emitowane przez niego promienie przenikają pod skórę, wskutek czego naczynia ulegają zamknięciu. W przypadku pajączków, skutecznym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem światła. Podgrzewa ono tkankę, co powoduje zniszczenie chorych naczyń. Sporym atutem zabiegu jest jego mała inwazyjność, dzięki której pacjent tuż po jego zakończeniu może udać się do domu. 

Żylaki nie tylko powodują u pacjenta dyskomfort, ale również negatywnie wpływają na jego samoocenę oraz pewność siebie, co w szczególności dotyczy pań. Należy więc zadbać o profilaktykę, a jeżeli zmiany zdążyły się już pojawić, warto zdecydować się na jedną z nieinwazyjnych metod leczenia żylaków. Skutecznie leczenie nie tylko podniesie komfort życia pacjenta, ale także korzystnie wpłynie na jego poczucie atrakcyjności.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Hotel Coloseum


Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Kernau

Danielewicza
37-100 Łańćut

Średnia Ocena

5/5
Puls Druk

Słowackiego
05-816 Michałowice

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Idealna suknia ślubna

Idealna suknia ślubna

Tusze i tonery — zamienniki do drukarek

Tusze i tonery — zamienniki do drukarek

Fotowoltaiczna szyba grzewcza

Fotowoltaiczna szyba grzewcza