Jaki sprzęt potrzebny jest do gry w squasha?

Jaki sprzęt potrzebny jest do gry w squasha?

Siłownia, bieganie, basen, rower, rolki to chyba najpopularniejsze formy aktywności fizycznej. Świadomość ludzi w kwestii zdrowego trybu życia wzrasta każdego dnia, dzięki czemu ośrodki sportowe czy parki i bulwary miejskie pełne są osób, które chcą bardziej zadbać o swoje ciało oraz zdrowie. Tymczasem doskonałą alternatywą dla wspomnianych sportów jest squash. Jego trenowanie przynosi wiele korzyści zarówno dla ciała, jak i duszy. Jednak aby móc właściwie rozpocząć przygodę ze squashem, trzeba się odpowiednio przygotować.

Czym tak właściwie jest squash?
Squash jest sportem zbliżonym do powszechnie znanego tenisa ziemnego. Różnica polega na tym, że gracze znajdują się po tej samej stronie i ich zadaniem jest precyzyjne odbijanie piłki o ścianę. Najlepiej w taki sposób, aby przeciwnik miał jak największą trudność z jej ponownym odbiciem. Gra odbywa się na specjalnie przygotowanym korcie, ograniczonym ścianami. Squash http://squash.rzeszow.pl/  jest bardzo dynamicznym sportem, który pomaga walczyć ze zbędnymi kilogramami i doskonale wpływa na ogólną kondycję ciała. Jednak, podobnie jak w przypadku innych dyscyplin, do squasha trzeba się odpowiednio przygotować.

Jakie rzeczy zabrać na kort?
Rakieta
Zacznijmy od sprzętu sportowego. W squashu wykorzystuje się specjalne rakiety oraz piłki. Pamiętaj, że jeśli to Twoja pierwsza wizyta na korcie, nie musisz od razu kupować profesjonalnych rakiet i piłek. Wiele ośrodków oferuje możliwość pożyczenia sprzętu przed grą, dzięki czemu będziesz miał szansę sprawdzenia, czy squash jest w ogóle dla ciebie. Jeśli chcesz, oczywiście możesz kupić własne rakiety. Trzeba mieć na uwadze, że podczas pierwszych treningów, niejednokrotnie przyłożysz rakietą w ścianę lub podłogę. Dlatego nie warto zbyt dużo inwestować w ten sprzęt. Nowoczesne rakiety produkowane są tytanu i aluminium, przez co są one lekkie i zapewniają utrzymanie większej kontroli. Początkującym zaleca się wybór rakiety posiadającej główkę o nieco większej powierzchni. W ten sposób łatwiej opanować podstawy. Rakieta o mniejszej powierzchni przyda się podczas profesjonalnych treningów, nakierowanych na szlifowanie skutecznej techniki gry.

Piłka
Do kompletu z rakietą można kupić także piłkę do squasha. To specjalna, gumowa kulka, która nie odbija się tak łatwo jak np. piłeczka do tenisa. Aby zaczęła się lepiej odbijać, należy przed grą rozgrzać ją poprzez mocne uderzanie o ścianę. Aby piłka zachowała swoje cechy, musi być stale utrzymywana w ruchu. Kiedy np. gra rozpoczyna się po krótkiej przerwie, wówczas ponownie należy ją rozgrzać.

Obuwie
Z przeznaczeniem do squasha produkowane są także specjalne buty. Ich cechą charakterystyczną jest konstrukcja chroniąca kostkę, a także zastosowanie odpowiedniej amortyzacji. Na rynku dostępnych jest wiele różnych marek, oferujących buty do squasha. Jednak tutaj jest tak, jak w przypadku rakiet - nie ma konieczności zakupu specjalistycznego obuwia na początku przygody ze squashem. Na czas pierwszych rozgrywek można użyć zwykłe obuwie sportowe. Powinny to być jednak buty posiadające niebrudzącą i antypoślizgową podeszwę.

Strój
W przypadku squasha nie ma wielkich wymogów w kwestii stroju. Najważniejsze, by były to wygodne spodenki oraz koszulka niekrępująca ruchów. W trakcie godzinnej rozgrywki bez wątpienia się spocisz, dlatego warto zabrać ze sobą np. frotkę na nadgarstek (zapobiegnie spływaniu potu na rakietę) oraz dodatkowy ręcznik. Nie zapomnij o bieliźnie na zmianę.

Przygotowanie profesjonalnego sprzętu i odzieży do squasha jest wydatkiem. Jedak biorąc pod uwagę np. koszt odzieży czy akcesoriów do biegania lub jazdy rowerowej, jest to stosunkowo niewielki wydatek. Jedno jest pewne - spróbować gry w squasha warto. A o sprzęcie można pomyśleć wtedy, kiedy zdecydujesz się na rozpoczęcie regularnych treningów.

Opinie (2)

Ewelina

2020-04-23 07:59:04

Adres IP:

*.*.*.27

Fajny artykuł, dla początkujących zawarte wszystkie informacje, kto wie może i ja spróbuje ? ;)
Gacek

2020-04-11 10:06:46

Adres IP:

*.*.*.115

Dokładnie to jest taka gra właśnie, że nie wymaga jakiegoś wielkiego wkładu finansowego, za to w godzinę wyciśnie z każdego siódme poty!

Zobacz firmy

Producent tonerów - tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Pożyczka dla firm Rzeszów - Podkarpacki Fundusz Rozwoju

KRÓLA KAZIMIERZA 7/2
35-061 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
LINEA Autoryzowany Serwis Maszyn Czyszczących

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak się przygotować do wesela i jak wybrać odpowiednią salę weselną?

Jak się przygotować do wesela i jak wybrać odpowiednią salę weselną?

Wpływ Internetu na społeczeństwo

Wpływ Internetu na społeczeństwo

Zastosowanie fali uderzeniowej w medycynie estetycznej

Zastosowanie fali uderzeniowej w medycynie estetycznej