Kiedy wybrać się z żylakami do flebologa?

Kiedy wybrać się z żylakami do flebologa?

Niedostateczna ilość ruchu, siedzący lub stojący tryb życia, a także niezdrowa dieta połączona z używkami — wszystkie te elementy mają bezpośredni wpływ na stan układu krwionośnego, a więc mogą przyczynić się do powstania żylaków, poważnych zakrzepów oraz innych groźnych dla zdrowia chorób układu krążenia. Lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem stanu układu krążenia jest flebolog — leczy on żylaki, nieestetyczne pajączki oraz wszelkie schorzenia występujące na żyłach. Do flebologa można się także wybrać w przypadku profilaktyki chorób naczyń.

Nie ignoruj widocznych sygnałów
Kiedy zauważysz u siebie pierwsze problemy z układem krążenia powinieneś natychmiast udać się na wizytę kontrolną do flebologa, który szybko wykryje twoją przypadłość i wprowadzi odpowiednie leczenie, dzięki któremu unikniesz przykrych doświadczeń związanych z żylakami. Jeżeli zauważasz, że twoje nogi wydają się cały czas ciężkie, występuje opuchlizna łydek, kostek i stóp, a jednocześnie tym objawom towarzysząpajączkina nogach, należy koniecznie udać się do specjalisty. Brak reakcji na zachodzące zmiany może doprowadzić do nieodwracalnych zmian i uszkodzeń naczyń krwionośnych. Zbytni rozwój żylaków może ograniczyć codzienną możliwość poruszania się, a także doprowadzić do powstania niebezpiecznych dla zdrowia owrzodzeń kończyn dolnych.

Jak wygląda wizyta u flebologa?
Diagnostyka żył u flebologa polega na przeprowadzeniu wywiadu dotyczącego codziennych przyzwyczajeń oraz rodzaju wykonywanej pracy, a następnie przeprowadzeniu nieinwazyjnego, bezbolesnego i szybkiego badania USG Dopplera. Jest to badanie o charakterze ultrasonograficznym, dzięki któremu można wykryć wszelkie schorzenia występujące na tętnicach oraz żyłach. Badanie dopplerowskie pozwala na wczesne wykrycie choroby, a co za tym idzie szybkie podjęcie leczenia. Flebolog wybiera odpowiednią metodę leczenia — zazwyczaj przebiega ona w sposób jak najmniej inwazyjny i bardzo sprawny.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Producent tonerów - tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Pożyczka dla firm Rzeszów - Podkarpacki Fundusz Rozwoju

KRÓLA KAZIMIERZA 7/2
35-061 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
LINEA Autoryzowany Serwis Maszyn Czyszczących

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Co to jest kantówka okienna?

Co to jest kantówka okienna?

Dlaczego warto skonsultować się z prawnikiem przed podpisaniem umowy?

Dlaczego warto skonsultować się z prawnikiem przed podpisaniem umowy?

Idealna suknia ślubna

Idealna suknia ślubna