Skuteczne metody leczenia nadpotliwości czoła

Skuteczne metody leczenia nadpotliwości czoła

Nadpotliwość czoła i głowy jest bardzo niekomfortową i uciążliwą przypadłością, która wynika z nadczynności gruczołów potowych. Dowiedz się co może być tego przyczyną i jak można skutecznie wyeliminować objawy.

Przyczyny nadmiernego pocenia się czoła
Pocenie się jest naturalnym procesem organizmu. Dzięki temu, podczas upału lub wysiłku fizycznego nasze ciało może utrzymać stałą temperaturę. Poprzez pocenie się organizm usuwa również toksyny oraz produkty uboczne metabolizmu. Jeśli jednak pocimy się niezależnie od tego jaka jest temperatura, a także wtedy, gdy nie podejmujemy żadnej aktywności fizycznej, najprawdopodobniej mamy do czynienia z nadpotliwością. Może objawiać się ona w różnych partiach ciała. Jednym z obszarów, w którym występuje najczęściej jest czoło i głowa. Pocenie się w tym miejscu jest bardzo niekomfortowe, nie tylko ze względu na fakt, że jest bardzo widoczne. Powoduje również sklejanie się włosów oraz ich szybsze przetłuszczanie. Wzmożona potliwość głowy może wywołać również łupież, a z kolei na czole często zatkane zostają pory skóry powodując zaskórniki i wypryski.

Jak leczyć nadpotliwość czoła?
Leczenie nadpotliwości czoła i owłosionej skóry głowy jest nieco trudniejsze niż w przypadku pach, ponieważ w miejscu tym nie możemy zastosować antyperspirantów. Nie należy zapominać o utrzymaniu wysokiego poziomu higieny. Pomocne mogą być napary ziołowe i witaminy z grupy B. Leki anytcholinergiczne oraz uspokajające również mogą mieć korzystny wpływ na zmniejszenie dolegliwości. Istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu jonoforezy, do którego wykorzystuje się prąd o niewielkim natężeniu. Za najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na nadmierną potliwość uraża się zabieg toksyną botulinową polegający na podaniu substancji w miejsca, gdzie występuje problem. W rezultacie można zapomnieć o przykrej dolegliwości na okres od 6 do 12 miesięcy.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Producent tonerów - tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Pożyczka dla firm Rzeszów - Podkarpacki Fundusz Rozwoju

KRÓLA KAZIMIERZA 7/2
35-061 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
LINEA Autoryzowany Serwis Maszyn Czyszczących

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Balustrady szklane czy tradycyjne drewniane — na co się zdecydować?

Balustrady szklane czy tradycyjne drewniane — na co się zdecydować?

Innowacje w pakowaniu i dystrybucji pelletu sosnowego

Innowacje w pakowaniu i dystrybucji pelletu sosnowego

Czy kliniki medycyny estetycznej mogą się reklamować?

Czy kliniki medycyny estetycznej mogą się reklamować?