Systemowe zarządzanie drukiem

Systemowe zarządzanie drukiem

Wszechstronne i wydajne urządzenia są jednym z podstawowych elementów potrzebnych do prawidłowego obiegu dokumentów. Wzmocnienie efektywności sprzętu jednym lub kilkoma rozwiązaniami sprawi, że koszty zarządzania drukarkami i innymi zasobami do kopiowania zmaleją. W skuteczny sposób zwiększy się natomiast produktywność oraz bezpieczeństwo. Produkty wspomagające zarządzanie dokumentami pomnażają produktywność oraz sprawiają, że przepływ informacji jest łatwy oraz niczym niezagrożony. Użytkowa elektronika przyczynia się do zwiększenia komfortu, zaoszczędzenia pieniędzy oraz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Interaktywna technologia komunikacyjna z pewnością przyczyni się do uskuteczniania, a zarazem uatrakcyjnienia przekazywanych informacji — przyciągnie uwagę studentów, którzy będą na bieżąco z ważnymi informacjami i najnowszymi aktualnościami. Placówki edukacyjne, które poszukują tanich urządzeń przyjaznych środowisku z łatwymi funkcjami zarządzania dokumentami, z pewnością nie będą zawiedzione ofertą Sharp.

W poniższym tekście skupimy się na podstawowych aspektach funkcjonowania oprogramowań stworzonych do sprawnego zarządzania dokumentami:
Rozwiązania Optimised Software Solutions
Usługi zarządzania drukowaniem
PaperCut MF

Rozwiązania Optimised Software Solutions
Proces drukowania, skanowania oraz kserowania wszelakich dokumentów na uczelni uniwersyteckiej w formie 2D lub 3D jest niezwykłą zaletą dla każdego studenta, który chce zaoszczędzić na drukowanych plikach, jak również mieć komfortową i profesjonalną obsługę. Niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w urządzenia, które będą kompatybilne z jednym systemem głównym — warto wspomnieć, że nie wymaga to żadnych obciążeń administracyjnych. Z wydajnego oprogramowania będą mogli korzystać zarówno studenci uczelni, jak i jej pracownicy. 
Wielofunkcyjne urządzenia wyposażone są w wysokonakładowe systemy drukujące. Działają one na podstawie funkcji zarządzania dokumentami oraz rozwiązań software'owych. Aby wydobyć z nich jak największą produktywność oraz w lepszy sposób zarządzać kosztami uczelni warto połączyć etap procesu zarządzania dokumentami z odpowiednim oprogramowaniem, dzięki czemu zyskamy sprawną kontrolę nad wszystkimi dokumentami, bezpiecznym przechowywaniem danych, jak również zarządzaniem przepływu zadań. Oprogramowanie, którego głównym celem jest zarządzanie wydrukiem, pomoże monitorować poziom eksploatacji zakupionego urządzenia oraz znacznie zmniejszyć koszty, które są związane z systemem drukowania. 
Przy pomocy floty wielofunkcyjnych programów uzyskasz informacje o urządzeniach znajdujących się w poszczególnych miejsca, jak również zwiększysz ich optymalną wydajność. Dzięki Optimised Printing uczelnia może zarządzać prawami dostępu do każdego urządzenia podpiętego do sieci. 
Wysokonakładowe systemy drukujące są odpowiedniego dla każdego print roomu — oferowany jest druk kolorowy oraz druk czarno-biały w konfiguracji podstawowej lub zaawansowanej z kontrolerem druku. Dzięki rozwiązaniom z pakietu Optimised Software Solutions zakres możliwości urządzeń zostaje poszerzony — wspomożona wydajność, ułatwione użytkowanie oraz zwiększone bezpieczeństwo. Systemy drukujące są na tyle wytrzymałe, że pozwalają na wykonywanie zarówno większych nakładów produkcyjnych, jak i mniejszych nakładów biurowych — odznaczają się ponadprzeciętną energooszczędnością. Wysokonakładowe systemy drukujące pozwalają drukować materiały wysokiej jakości na bardzo różnych rodzajach papieru. Biurowe drukarki upraszczają i automatyzują takie działania jak skanowanie czy zarządzanie plikami. Ponadto pracownicy i studenci mogą po prostu podejść do urządzenia z nośnikiem pamięci USB lub urządzeniem mobilnym, łatwo je podłączyć i rozpocząć drukowanie lub skanowanie danego pliku.

Usługi zarządzania drukowaniem
Managed Print Service to gama usług, które usprawnią obieg poszczególnych dokumentów oraz obniżą związane z nim koszty. Nadrzędnym celem usługi jest zwiększenie produktywności oraz wyeliminowanie zbędnej administracji. Jesteśmy zdania, że usługi drukowania powinny różnić się w zależności od potrzeb widocznych w danej organizacji — w tym przypadku placówki edukacyjnej. Analizowane są nie tylko wydatki związane z drukiem firmowym, ale również sposób pracy z dokumentami — nie bez znaczenia jest ponadto komfort użytkownika. Dzięki Managed Print Service ustalimy, które urządzenia są niedostatecznie wykorzystywane, i które najlepiej nadają się do wykonania przygotowanych zadań. Wszystkie dostępne komponenty w usłudze zarządzania drukiem można skonfigurować w zależności od Państwa potrzeb w dowolnym momencie współpracy. Managed Print Service ułatwi codzienną pracę, jednocześnie gwarantując maksymalną wydajność oraz oszczędności.

PaperCut MF
PaperCut to wbudowane oprogramowanie, przeznaczone dla instytucji edukacyjnych oraz firm, które identyfikuje i rejestruje zadania druku na poziomie serwera — zanim zostaną przekazane do urządzenia drukującego. W celu kontroli realizowanych zadań wspomniane procesy muszą być przeprowadzone bezpośrednio w urządzeniu. Oprogramowanie współpracuje z serwerem PaperCut, aby zapewnić wysoką funkcjonalność — tak jak w przypadku kontroli wydruków. Nowa technologia pozwoliła na przeniesienie popularnych oprogramowań do zarządzania drukiem do urządzenia, aby stale kontrolować operacje przeprowadzane przy urządzeniu, tj.: kopiowanie, skanowanie czy też faksowanie. Dzięki PaperCut mają Państwo możliwość wyboru różnorodnych metod autoryzacji użytkowników: przeciągana karta, identyfikator użytkownika lub nazwa użytkownika + hasło. Dzięki grupowej kontroli dostępu można śledzić sposoby korzystania z urządzeń na centralnym serwerze PaperCut MF. Scentralizowane zarządzanie w znacznym stopniu przyczyni się do zagwarantowania bezpieczeństwa drukowi podążającemu. Internetowe rozwiązanie ułatwi rozliczanie, księgowanie, bezpieczne drukowanie, jak również śledzenie i ładowanie zadań drukowania, kopiowania i skanowanie przy niewielkich obciążeniach i wymaganiach konserwacyjnych. Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z narzędzi online, które umożliwiają łatwe sprawdzenie stanu konta lub przesłanie dokumentów z laptopa przy użyciu internetowego drukowania. Jedną z najbardziej użytecznych funkcji PaperCut jest drukowanie Find-Me, które umożliwia użytkownikom przekazywanie zadań do dostępnej i kompatybilnej drukarki, a nie do urządzenia, które ma wydłużoną kolejkę oczekiwania na drukowanie lub jest nieczynne. Ponadto PaperCut MF zapewnia dostęp administracyjny do przeglądarki z dowolnego miejsca w sieci.

Przedstawione oprogramowania i rozwiązania software'u sprawią, że drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz przekazywanie informacji zostanie znacznie usprawnione. Studenci, jak i pracownicy uczelni będą mogli sprawować kontrolę nad bezpiecznym przechowywaniem danych oraz zarządzaniem poszczególnych dokumentów. Produktywność uczelni ulegnie zwiększeniu, natomiast koszty znacznie się obniżą. Optimised Software Solutions to funkcjonalne rozwiązanie, które zapewni przestrzeni uniwersyteckiej konkurencyjność z innymi uczelniami w erze cyfrowej.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Producent tonerów - tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Pożyczka dla firm Rzeszów - Podkarpacki Fundusz Rozwoju

KRÓLA KAZIMIERZA 7/2
35-061 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
LINEA Autoryzowany Serwis Maszyn Czyszczących

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Stylowe wyposażenie wnętrz od Rad-Pol

Stylowe wyposażenie wnętrz od Rad-Pol

Nowoczesne i efektowne oświetlenie w domu

Nowoczesne i efektowne oświetlenie w domu

Pisanie tekstów na stronę internetową – porady dla początkujących

Pisanie tekstów na stronę internetową – porady dla początkujących