Zakola u mężczyzn - przyczyny i leczenie

Zakola u mężczyzn - przyczyny i leczenie

Często mówi się, że włosy to atrybut kobiecości, jednak zadbana fryzura świadczy również o wizerunku mężczyzny. Niestety, wielu z nich nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do pielęgnacji włosów, a problemy z nimi związane zostają zauważone dopiero wtedy, gdy są już w zaawansowanej fazie. Tak jest na przykład z zakolami. Walka z problem rozpoczyna się najczęściej wtedy, gdy są one już wyraźnie pogłębione. Niestety, im dłużej zwlekamy, tym trudniejszy okaże się proces leczenia, a efekty słabsze.

Przyczyny powstawania zakoli
Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami, dlatego zamiast udawać się do apteki po specyfiki na porost włosów, warto w pierwszej kolejności zasięgnąć porady specjalisty. Często okazuje się, że wypadanie włosów i zakola wynikają z niedoborów lub choroby i w pierwszej kolejności warto zdiagnozować i wyleczyć przyczynę. Za utratą włosów może stać również nadmierny stres lub niewłaściwa dieta, dlatego niezbędna może się okazać zmiana stylu życia.

Leczenie zakoli
Na szczęście leczenie zakoli u mężczyzn jest możliwe i jedynym rozwiązaniem nie jest przeszczep włosów. Lekarze często zalecają miejscowe podawanie minoksydylu, który należy wcierać w miejsca dotknięte problemem. Substancja ta działa stymulująco i odżywczo na mieszki włosowe. Sam masaż głowy także jest w stanie pomóc pobudzić krążenie. Należy go jednak wykonywać regularnie.
Skuteczną metodą, która pozwala zahamować wypadanie włosów i spowodować, że te utracone zaczną odrastać jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - leczenie wypadania włosów. Substancja ta jest krwiopochodnym materiałem zawierającym komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które posiadają właściwości regeneracyjne. Osocze bogatopłytkowe stymuluje naturalne procesy wzrostu włosa, dlatego efekty można zauważyć po kilku miesiącach, gdy włosy będą odrastać. Terapia przyniesie skuteczność wyłącznie wśród osób, u których nie nastąpił jeszcze zanik mieszków włosowych. Nie należy zatem zwlekać z udaniem się do specjalisty.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Producent tonerów - tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Pożyczka dla firm Rzeszów - Podkarpacki Fundusz Rozwoju

KRÓLA KAZIMIERZA 7/2
35-061 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
LINEA Autoryzowany Serwis Maszyn Czyszczących

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Dlaczego warto skonsultować się z prawnikiem przed podpisaniem umowy?

Dlaczego warto skonsultować się z prawnikiem przed podpisaniem umowy?

Innowacje w pakowaniu i dystrybucji pelletu sosnowego

Innowacje w pakowaniu i dystrybucji pelletu sosnowego

Opakowania wysyłkowe - które są najbardziej wytrzymałe?

Opakowania wysyłkowe - które są najbardziej wytrzymałe?