Co to jest kantówka okienna?

Co to jest kantówka okienna?

Branża budowlana cały czas się rozwija. Powstają nowe rozwiązania, dzięki którym można uzyskać doskonałe efekty. Polska jest największym producentem okien i ich eksporterem w Unii Europejskiej. Wszystko dzięki temu, że nasze okna mają opinię produktów najwyższej klasy. Ma na to wpływ nowoczesna technologia oraz najlepsze surowce wykorzystywane w produkcji okien. Podstawowym materiałem, w jaki zaopatrują się obecnie producenci okien drewnianych jest odpowiednio przygotowana kantówka okienna. Co to jest kantówka okienna i jakie ma zastosowanie ? Odpowiedź w artykule.

Kantówka okienna- co to jest?
Kantówka okienna potocznie nazywana jest klejonką. Jest wykorzystywana przy produkcji okien. Powstaje poprzez sklejanie poszczególnych warstw drewna do siebie. Następnie jest specjalnie impregnowana. Wygląd okna Rzeszów zależy od gatunku drewna, z którego została wykonana. Kantówkę okienną najczęściej robi się z drewna sosonowego. Można też wykonać ją z drzewa modrzewiowego lub eukaliptusowego. Odpowiednia wilgotność surowca zapewnia wysoką jakość kantówki. Klejonka wykonana z drewna pochodzącego od certyfikowanych dostawców, sklejonego z kilku warstw i impregnowanego w specjalnych warunkach jest niezwykle wytrzymała, gęsta, elastyczna i odporna na warunki atmosferyczne. Ponadto klejonka daje się kształtować w krzywizny – możliwe jest więc wytwarzanie okien łukowych i okrągłych. Standardowo kantówka okienna składa się z trzech warstw drewna, ułożonych naprzemiennie przebiegiem słojów, co wpływa na stabilność okna i zapobiega wyginaniu się drewna pod wpływem wilgoci.

Producent drewna klejonego
Kantówka okienna jest wytwarzana z drewna klejonego. Polscy producenci najczęściej wybierają drewno sosnowe lub dębowe - odpowiednio wyselekcjonowane i wysuszone. Podczas tworzenia kantówki okiennej eliminują wszelkie wady drewna, co daje gwarancję wysokiej jakości produktów. Kantówki okienne i drzwiowe są klejone na nowoczesnych prasach hydraulicznych, a klejone ramiaki mają doskonałe właściwości techniczne. Jednym z najbardziej znanych i cenionych producentów kantówki okiennej jest firma Richd.Anders, która ma ogromne doświadczenie w tej branży i dzięki temu może zaproponować swoim Klientom nawet najbardziej nietypowe rozwiązania.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Producent tonerów - tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Pożyczka dla firm Rzeszów - Podkarpacki Fundusz Rozwoju

KRÓLA KAZIMIERZA 7/2
35-061 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
LINEA Autoryzowany Serwis Maszyn Czyszczących

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły