Karboksyterapia - ile zabiegów?

Karboksyterapia - ile zabiegów?

Karboksyterapia to zabieg, który okrzyknięto rewolucją w walce z cellulitem. Jak wskazuje sama nazwa, do zabiegu wykorzystuje się dwutlenek węgla, który bardzo skutecznie radzi sobie z redukcją komórek tłuszczowych. Jest to małoinwazyjny zabieg, który wymaga jednak kilku powtórzeń, aby efekty były widoczne i zadowalające. Co warto wiedzieć o tej kuracji?

Karboksyterapia w walce z tłuszczem
Skuteczność zabiegu opiera się przede wszystkim na stosowanej do niego technologii. W terapii wykorzystuje się certyfikowane urządzenia medyczne, które pozwalają aplikować śródskórnie dwutlenek węgla w postaci gazowej. Pod jego wpływem tkanki tłuszczowe ulegają rozpadowi i zniszczeniu. Dzięki temu partie ciała poddawane zabiegowi są modelowane, a cellulit staje się mniej widoczny. Pobudzone zostają również fibroblasty, które produkują kolagen, w wyniku czego skóra staje się gładsza, bardziej jędrna i zanikają na niej rozstępy. Zabieg jest dużo bardziej bezpieczny w porównaniu do metod chirurgicznych, a ponadto może być przeprowadzany bez znieczulenia. Należy jednak pamiętać, że w jego trakcie dochodzi do naruszenia tkanek skóry, dlatego karboksyterapię może wykonywać wyłącznie lekarz medycyny estetycznej

Nie tylko cellulit
Zabieg karboksyterapii posiada dużą liczbę wskazań, dlatego nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulitu nie są jedynymi zaleceniami, dla których można go wykonywać. To także jedna z najskuteczniejszych metod, aby zniwelować cienie pod oczami czy pozbyć się kurzych łapek  Inne zmarszczki na twarzy również można zredukować dzięki tej metodzie.
Sama kondycja skóry także ulega poprawie. Wszystko dlatego, że zabieg karboksyterapii stymuluje krążenie i pobudza proces produkcji kolagenu. Następstwem tego jest wygładzona i ujędrniona skóra, która już na pierwszy rzut oka wygląda młodziej, a przy tym naturalnie. Ponadto wielu ekspertów zaleca ją jako zabieg po liposukcji chirurgicznej, aby zlikwidować wszelkie nierówności i uelastycznić skórę, a dodatkowo zmniejszyć widoczność blizn.

Czy zabieg wymaga powtórzeń?
W ramach karboksyterapii wykonuje się zazwyczaj od 6 do 10 powtórzeń w odstępach co 3-4 tygodnie. Ich częstotliwość zależy od tego jaki obszar poddajemy zabiegowi, a także jakiego efektu oczekujemy. Niewielkie obszary skóry, np. okolica oka będą oferowały widoczne efekty już po kilku zabiegach. Z kolei przy bardziej zaawansowanych problemach z cellulitem w partiach takich jak uda lub pośladki, może okazać się konieczne przeprowadzenie większej liczby zabiegów niż sugeruje średnia. Karboksyterapię można łączyć również z innymi kuracjami, takimi jak mezoterapia igłowa, fale radiowe czy ultradźwięki.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Producent tonerów - tonery DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Pożyczka dla firm Rzeszów - Podkarpacki Fundusz Rozwoju

KRÓLA KAZIMIERZA 7/2
35-061 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
LINEA Autoryzowany Serwis Maszyn Czyszczących

Warszawska 139
35-205 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak powinna wyglądać skuteczna strona produktowa?

Jak powinna wyglądać skuteczna strona produktowa?

Technologie blockchain w audycie procesów produkcyjnych

Technologie blockchain w audycie procesów produkcyjnych

Big-Bagi – rozwiązanie dla transportu i przechowywania dużych ilości towarów

Big-Bagi – rozwiązanie dla transportu i przechowywania dużych ilości towarów