Maszyna do czyszczenia podłóg- na którą warto się zdecydować?

Maszyna do czyszczenia podłóg- na którą warto się zdecydować?

Chcąc przyśpieszyć i ułatwić proces sprzątania podłóg na większych powierzchniach, warto zdecydować się na maszyny czyszczące. Sprawdzają się one doskonale w centrach handlowych, hotelach, biurach, szpitalach, uczelniach oraz w wielu innych miejscach wymagających sprawnego i skutecznego sprzątania. Maszyny do czyszczenia podłóg zapewnią nieskazitelną czystość, niemożliwą do uzyskania przy pomocy tradycyjnych metod. Urządzenia różnią się w zależności od sposobu działania i rodzaju czyszczonej powierzchni. W jaką maszynę najlepiej zainwestować w przypadku centrum handlowego, a w jaką do czyszczenia ciasnych korytarzy czy podziemnego parkingu? 

Maszyna szorująco-zbierająca

Najpopularniejszą maszyną do czyszczenia podłóg jest automat szorująco-zbierający. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które usuwa zanieczyszczenia oraz osusza umytą powierzchnię. Jest to możliwe dzięki kompleksowej budowie maszyny. Przednia część wyposażona jest w szczotkę, która szoruje i czyści powierzchnię. Z tył natomiast, znajduje się część zasysająca pozostawioną wodę. Maszyna ta doskonale nadaje się w miejscach z dużym natężeniem ruchu. Niweluje ona szansę poślizgnięcia się na mokrej podłodze oraz ryzyko rozniesienia brudnej wody. Urządzenie to idealnie nadaje się do czyszczenia powierzchni w centrach handlowych, szpitalach i biurowcach.
Maszyny szorująco-zbierające różnią się od siebie wielkością. Szereg mniejszych modeli obsługuje się manualnie. Ich przeznaczeniem jest czyszczenie trudno dostępnych miejsc i ciasnych korytarzy.
Większe modele są wyposażone w fotel, zapewniający komfort operatorowi. Ich przeznaczeniem są duże powierzchnie, do których łatwo się dostać. Poszczególne modele różnią się między sobą także pojemnością zbiorników, prędkością, wagą oraz sposobem zasilania. 

Maszyna jednotarczowca

Urządzenia jednotarczowe, czyli szorowarki i polerki są pozbawione układu odsysającego. W przeciwieństwie do maszyn szorująco-zbierających nie osuszają umytej powierzchni. Po ich zastosowaniu koniecznym może okazać się użycie odkurzacza zbierającego.
Szorowarki służą do usuwania mocnych zabrudzeń. Modele różnią się od siebie powierzchnią czyszczenia, szybkością obrotów i naciskiem. Elementami wymiennymi maszyn jednotarczowych są pady i szczotki. 
Miękka szczotka lub pad umożliwia wypranie wykładzin i dywanów. Szczotka twardą możemy wyszorować podziemny parking czy kostkę brukową znajdującą się przed budynkiem.
W zależności o modelu, maszyny jednotarczowe nadają się do szorowania, polerowania, krystalizacji i sprzątania miękkich powierzchni. Urządzenie to daje także możliwość szlifowania posadzek z materiałów takich jak beton, kamień, marmur, parkiet i terakota.

Gdzie kupić?

Profesjonalne maszyny do czyszczenia podłóg dostępne są w sklepie Linea. Firma ta świadczy kompleksowe usługi z zakresu sprzedaży i doradztwa. Ich szeroki asortyment sprawi, że każdy znajdzie odpowiednie dla siebie urządzenie czy produkt. Linea współpracuje z producentami najbardziej renomowanych maszyn i artykułów takich jak: Tasaki, Splast i Diversey. W swojej ofercie ma zarówno maszyny szorująco-zbierające, jak i maszyny jednotarczowe.

Opinie (2)

Gosia

2019-06-02 03:00:00

Adres IP:

*.*.*.3

Polecam maszyny do czyszzenia podlug s abardzo dobrej jakosci, swietnie sie sprawdzaja.
Rafał

2019-03-01 00:00:00

Adres IP:

*.*.*.5

Bardzo wydajne maszyny do czyszczenia podług, zakupilem 2 i dokupi ejeszcze jedna bo sprawdzaj asie znakomicie chyba nie da sie ich zepsuc

Zobacz firmy

Centrum Innowacji Dla Biznesu i Nauki Polskieprawo.Eu Dtj s.c.

Lubostroń 23/3
30-383 Kraków

Średnia Ocena

5/5
Hotel Coloseum


Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Business Management J.Mosiądz, T. Oliwa, D. Rząsa Sp.j.

al. 29 Listopada 130
31-406 Kraków

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak leczyć żylaki i pajączki?

Jak leczyć żylaki i pajączki?

zakup sukni ślubnej czy wypożyczenie

zakup sukni ślubnej czy wypożyczenie

Fotowoltaiczna szyba grzewcza

Fotowoltaiczna szyba grzewcza